Kompleks rekreacyjno – sportowy na Warpiu w Będzinie

Poszukując kolejnych niesamowitych placów zabaw w województwie śląskim natrafiliśmy na plac zabaw dla dzieci położony w pięknym parku przy osiedlu Warpie w Będzinie. To naprawdę niesamowite miejsce! W parku zlokalizowano ogromny kompleks sportowo rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.

Na całość składa się kilka części. Bardzo duży i nowoczesny plac zabaw połączony z parkiem linowym i siłownią zewnętrzną oraz nieopodal usytuowany wodny plac zabaw.

Plac zabaw w parku na Warpiu w Będzinie

Wejście na plac znajduje się w centrum parku, najpierw powita nas piękna zieleń, równo przystrzyżona trawiasta polana i wiele iglaków. Do placu zabaw musimy zejść niżej, po schodach. Na dole w niecce usytuowano wszystkie atrakcje. Takie ułożenie zapewnia cisze i ucieczkę od miejskiego zgiełku.

plac zabaw na osiedlu warpie w będzinie
Plac zabaw na osiedlu Warpie w Będzinie

Pierwsza część placu zabaw usytuowana na samym środku to raj dla młodszych dzieci. Czeka na nie tu kilka rozbudowanych domków ze zjeżdżalniami, huśtawki, bujane koniki, i instalacje do wspinaczki. Na szczególną uwagę zasługuje instalacja w formie statku  usytuowana na samym środku placu. Każde z dzieci może poczuć się jak kapitan sterując wielkim kołem. Dodatkowo podłoże gumowe i miękkie nawiązuje tematycznie do instalacji. Statek wygląda jak by przemierzał morskie fale. To świetne miejsce na niepowtarzalną fotkę każdego dziecka.

plac zabaw w Będzinie na osiedlu Warpie
plac zabaw w Będzinie na osiedlu Warpie

Wyposażenie placu zabaw wykonano głównie z drewna i usytuowano na bezpiecznym gumowym podłożu. Dookoła tej części usytuowano wiele ławek na których można zostawić rzeczy, usiąść i miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci. Dzięki dużej dbałości o szczegóły możemy tutaj także nauczyć dzieci grać w kółko i krzyżyk. Wszystko zachęca tu do zabawy!

plac zabaw na warpiu w będzinie
Plac zabaw na Warpiu w Będzinie
plac zabaw w Będzinie w Parku na osiedlu Warpie
Plac zabaw w parku na osiedlu Warpie w Będzinie

Tuż obok znajduje się niesamowity jeszcze jedna część oferująca niezapomniane wrażenia dla nieco starszych dzieci. Jest to oczywiście linowy park wspinaczkowy. Znajdziemy tu kilkumetrowe linowe wierze, połączone systemy linowe i wysoka zjeżdżalnię.  Główna instalacja przypomina rakietę kosmiczną. Wszystko robi ogromne wrażenie. Linowe atrakcje usytuowano na drobno żwirkowym podłożu.

park linowy w Będzinie na warpiu
Linowy plac zabaw w Będzinie na Warpiu

Na terenie obiektu znajduje się także siłownia zewnętrzna, gdzie każdy może zadbać o swoją formę i poprawić kondycję. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce by spędzić niezapomniane popołudnie w rodzinnym gronie. Dzieci wyszaleją się na wszystkich atrakcjach do woli. Dookoła jest dużo zielenie, okolica jest cicha i spokojna, to doskonałe miejsce by uciec od centrum miasta. Obiekt został doskonale przystosowany dla dzieci, całość została dla bezpieczeństwa ogrodzona. W upalne dni drzewa dają wiele cienia, co dodatkowo zapewnia schronienie przed palącym słońcem.

W parku na osiedlu Warpie w Będzinie znajduje się także Wodny plac zabaw, który można zobaczyć TUTAJ

Wszystko to sprawia, że jest to doskonałe miejsca rodzinnej rekreacji do którego chce się wracać!

Plac zabaw na osiedlu Warpie w Będzinie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *