Dolina Trzech Stawów w Katowicach to bardzo duży teren sportowo – rekreacyjny, na terenie którego znajdziemy wiele rozmaitych atrakcji. Usytuowano tutaj m. in. kilka placów zabaw, siłownie zewnętrzne, ścieżki zdrowia oraz tor rolkowy Muchowiec. Obiekt usytuowany  przy ulicy Pułaskiego to nowoczesny plac zabaw zabaw i siłownia zewnętrzna rozlokowane na trzech okrągłych placach. Dwa z nich przeznaczono tylko na wyposażenie dla dzieci i jeden na siłownie.

Plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

To niesamowite miejsce dla dzieci! Znajdziemy tu domki rozbudowane domki ze zjeżdżalniami, huśtawki, karuzele i bujane koniki. Oprócz tego wiele instalacji do wspinaczki z elementami linowymi. Całe wyposażenie placu zabaw wykonano głównie z drewna i usytuowano na piaszczystym podłożu. Cały teren dla bezpieczeństwa został ogrodzony. Duża różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Wszystko zachęca tu do zabawy, jest kolorowo, przestronnie i w słoneczny dzień zupełnie bajecznie.

plac zabaw dolina trzech stawów
Plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Siłownia zewnętrzna w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Jedną z części kompleksu w Dolinie zajmuje siłownia zewnętrzna. Ustawiono tu kilka przyrządów do ćwiczeń dzięki którym wszyscy mogą na świeżym powietrzu poprawić swoją formę i zadbać o kondycję. Warta uwagi jest tu ścianka wspinaczkowa, z której korzystać mogą nie tylko dorośli ale i dzieci.

Dolina Trzech Stawów w Katowicach

Cały teren dla bezpieczeństwa został ogrodzony. Dookoła ustawiono wiele ławek, gdzie rodzice i opiekunowie mogą usiąść i miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci.  Choć Dolina Trzech Stawów jest położona bardzo blisko centrum Katowic mimo tego możemy tu znaleźć chwile relaksu i uciec od miejskiego zgiełku. Jest tu zaskakująco cicho, zielono i spokojnie.

Będąc w Katowicach z dziećmi z pewnością warto się tu wybrać i odkryć nie tylko ten plac zabaw, ale także inne atrakcje w Dolinie Trzech Stawów. Spacer pomiędzy jeziorami to także doskonała propozycja.

W ciepłe dni można zorganizować tutaj piknik i na zielonej trawie cieszyć się słońcem i widokami. Dla fanów aktywniejszej rekreacji polecamy dowiedzieć tor rolkowy Muchowiec, z którego korzystają także rowerzyści i biegacze.

Jeżeli byliście w tym miejscu i chcecie podzielić się z nami swoimi wrażeniami to czekamy na dole na wasze komentarze 🙂

plac zabaw dolina trzech stawów katowice
Plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach
plac zabaw Dolina Trzech Stawów Katowice
Plac zabaw Trzy Stawy Katowice
Dolina Trzech Stawów Katowice
Dolina Trzech Stawów Katowice
Trzy Stawy Katowice
Trzy Stawy Katowice
Atrakcje dla dzieci Katowice
Atrakcje dla dzieci Katowice
Siłownia zewnętrzna Trzy Stawy Katowice
Siłownia zewnętrzna Trzy Stawy Katowice

Plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach na mapie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *