Przemierzając Województwo śląskie w poszukiwaniu najlepszych placów zabaw znaleźliśmy to miejsce rodzinnej rekreacji położone w Częstochowie przy ulicy  Armii Krajowej. Jest to bardzo nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny składający się z placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej pod gołym niebem. Wszystko to usytuowano na placu w kształcie okręgu. Zobaczcie sami jak wygląda to miejsce w słoneczny dzień 🙂

Plac zabaw w Częstochowie przy ulicy Armii Krajowej

Część przeznaczona dla dzieci już na pierwszy rzut oka zachęca do zabawy! Wszystko jest kolorowe i przyjazne, od razu chce sie wu wbiec i oddać się szaleństwu. Na samym środku placu zabaw ustawiono imponujący, wielopoziomowy domek ze zjeżdżalniami, instalacjami do wspinaczki oraz elementami linowymi. Dookoła tej największej atrakcji ustawiono huśtawki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, bujane koniki, piaskownicę. Wyposażenie placu zabaw wykonano głównie z drewna i usytuowano na miękkim gumowym podłożu. Zapewnia to bezpieczeństwo i wygodę. Duża różnorodność atrakcji i wyposażenie sprawia, ze młodsze i starsze dzieci z pewnością znajda tu coś dla siebie.

Dookoła okręgu na którym usytuowano obiekt stoi wiele ławek. Można tu usiąść i miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci.

plac zabaw czestochowa

Siłownia zewnętrzna w Częstochowie przy ulicy Armii Krajowej

Na terenie obiektu znajduje się siłownia zewnętrzna. ustawiono tu kilka urządzeń do ćwiczeń, dzięki którym każdy może na świeżym powietrzu zadbać o swoją sprawność i poprawić kondycję. Siłownia przeznaczona jest nie tylko dla dorosłych ale z powodzeniem mogą korzystać z niej starze dzieci. Urządzenia skonstruowane są w taki sposób, że obciążenie

Pomimo iż obiekt znajduje się niemalże w centrum miasta dookoła widzimy dużo zieleni. Nawet na samym placu zabaw zadbano o to by rosło tu kilka drzew. W wycięciach podłoża rosną nieduże jeszcze drzewa, które już niedługo zapewnia więcej zieleni oraz cień w upalne dni. Ustawiono tu także drewnianą pergolę. To wszystko sprawia, że to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji i będąc w Częstochowie z pewnością warto się tu wybrać. Obiekt trafił na naszą listę najlepszy placów zabaw dla dzieci na śląsku. Jeżeli odwiedzacie to miejsce to podzielcie się z nami i innymi użytkownikami komentarzem. Czekamy na wasze opinie!

plac zabaw w częstochowie

place zabaw w częstochowie

plac zabaw dla dzieci w częstochowie

plac zabaw częstochowa

plac zabaw częstochowa

Plac zabaw w Częstochowie przy ul. A. K. na mapie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *