Plac zabaw na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej to tylko jedna z części ogromnego obiektu rekreacyjnego tego regionu.  Pogoria III jest to zbiornik zaporowy stanowiący doskonałą propozycję szeroko pojętej rekreacji. Spacerowicze, biegacze, rowerzyści a przede wszystkim rodzice z dziećmi, wszyscy znajdą tu coś dla siebie.

Główny parking znajduje się przy ulicy Siewierskiej w Dąbrowie Górniczej. Tutaj najlepiej przyjechać by zobaczyć niesamowita panoramę na jezioro, place zabaw, szeroką plażę oraz molo. Wszystko to znajduje się w jednym miejscu.

place zabaw dąbrowa górnicza

Plac zabaw na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej

Główną atrakcja placu zabaw jest niesamowity statek ze zjeżdżalniami i instalacjami do wspinaczki. Oprócz tego znajdziemy tu bujane koniki, linowe instalacje do wspinaczki, huśtawki i wiele innych. Duża różnorodność atrakcji zapewnia, że młodsze i starsze dzieci z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Wszystkie atrakcje usytuowano na piasku. Cały obiekt dla bezpieczeństwa ogrodzono. Dookoła dla rodziców przygotowano kilka ławek na których mogą usiąść i popatrzeć na bawiące się dzieci.

plac zabaw dąbrowa górnicza

Tuż przy placu zabaw znajduje się także siłownia pod gołym niebem. Dzięki kilku podwójnym, nowoczesnym przyrządom do ćwiczeń, możemy poprawić swoją kondycje i sprawność. Widok na plaże i jezioro z pewnością umili nam trening.

W upalne dni Pogoria III to główne kąpielisko tego rejonu. Dzięki piaszczystej plaży o łagodnym zejściu kąpielisko jest przystosowane także dla dzieci. Mamy tutaj też stały nadzór ratownika.

Warto wspomnieć także o drewnianym molo, które kończy główny deptak. Warto wejść na molo nie tylko w dzień ale i wieczorem by obserwować piękną panoramę na jezioro.

Dookoła zbiornika biegnie ścieżka, okrążenie jeziora to dystans ok 6,5 km. To dość długi spacer ale warto pokonać tą drogą i odkryć wszystkie piękne zakątki tego miejsca.

plac zabaw dla dzieci
plac zabaw z drewna plac zabaw śląsk plac zabaw pogoria III (6)

Pogoria III to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji, z pewnością warto wybrać się tu z dziećmi nie tylko w upalne dni by poczuć moc rodzinnej rekreacji. Cisza, zieleń i spokój to wymarzone warunki na wypoczynek.

Plac zabaw przy zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej na mapie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *