Ahoj kapitanie dzisiaj razem z dziećmi wybieramy się na plac zabaw w Tychach. Nad jeziorem Paprocany może znajdować się tylko jeden rodzaj placu zabaw, a mianowicie taki, który przypomina statek. Jest to genialny sposób połączenia miejsca razem z placem zabaw.

Plac zabaw w Tychach nad jeziorem Paprocany

Plac zabaw zachęca najmłodszych przede wszystkim ogromnym dwupoziomowym statkiem ze zjeżdżaniami, instalacjami do wspinaczki, mostkiem kapitańskim. Całość imponuje rozmiarem i dbałością o szczegóły. Statek został wykonany głównie z drewna i usytuowany na piasku.
Tuż obok statku znajduje się bardziej standardowy plac zabaw, choć nie mniej ciekawy. Znaleźć tu można linowe instalacje do wspinaczki, huśtawki, zjeżdżalnie, bujane koniki, piaskownice i wiele innych. Duża różnorodność sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Dookoła placu usytuowano wiele ławek, z których można obserwować bawiące się dzieci.

Tuż obok placu zabaw nad samym brzegiem jeziora Paprocany znajduje się także siłownia zewnętrzna. Ustawiono tu kilka podwójnych przyrządów do ćwiczeń, dzięki którym można w tak pięknej okolicy poprawić swoją sprawność i zadbać o kondycje.

Okolica czyli park nad jeziorem Paprocany i samo jezioro to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji! Warto wybrać się na spacer wzdłuż jeziora i poznać wszystkie zakątki parku. W lecie nad jeziorem do dyspozycji jest duża plaża oraz liczne pomosty, na których można piknikować zażywając kąpieli słonecznych.  W okresie zimowym w parku tuż obok placu zabaw działa lodowisko.

Poniżej możecie zobaczyć naszą foto relację z poranka nad jeziorem Paprocany. Byliśmy tu pewnego pięknego dnia zaraz po wschodzie słońca w letni upalny dzień.

Jeżeli mieliście okazje już odwiedzić to miejsce to zachęcam do komentowania i podzielenia się Waszymi wrażeniami. Na takie opinie czekają także inni rodzice.

Plac zabaw nad jeziorem Paprocany w Tycach
Plac zabaw nad jeziorem Paprocany w Tycach

Ciekawe instalacje do wspinaczki tuż obok statku także zachęcają dzieci do dobrej zabawy.

Plac zabaw nad jeziorem Paprocany w Tycach
Plac zabaw nad jeziorem Paprocany w Tycach
Plac zabaw w Tychach - Paprocany
Plac zabaw w Tychach – Paprocany

Dla młodszych dzieci przewidziano także niższe domki ze zjeżdżalniami i niższymi instalacjami do wspinaczki. Taka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Plac zabaw w Tychach - Paprocany
Plac zabaw w Tychach – Paprocany

Imponujący statek! Na żywo wygląda jeszcze lepiej i świetnie wpasowuje się w okoliczny krajobraz. Jeżeli będziecie w pobliżu to koniecznie trzeba się tu wybrać, by to zobaczyć.

plac zabaw w Tychach Paprocany
plac zabaw w Tychach – Paprocany

Plac zabaw nad Jeziorem Paprocany w Tychach na mapie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *