Park Sielecki to jeden z największych parków w Sosnowcu i to własnie w nim zlokalizowano jeden z dwóch ogrodów jordanowskich. Znajdziemy tu szeroką ofertę rekreacji dla całej rodziny. Jednym z głównych miejsc jest plac zabaw.  Składa się on z kilku części. Nowszej, ogrodzonej i starszej w wyposażaniem usytuowanym tuż obok między drzewami.

plac zabaw sosnowiec

Plac zabaw w parku sieleckim w Sosnowcu

Znajdziemy tu kilka domków ze zjeżdżalniami, rozmaite instalacje do wspinaczki, bujane koniki, piaskownice, tory przeszkód sprawdzające równowagę oraz wiele więcej. Małe ścianki wspinaczkowe i dożą różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajda tu coś dla siebie. Wszystkie atrakcje wykonano głównie ze stali, plastiku i drewna a usytuowano na miękkim i gumowym podłożu lub na trawie.
Warto zwrócić tu szczególna uwagę na huśtawkę przystosowaną dla niepełnosprawnych, która nadal jest jeszcze rzadkością na pobliskich placach zabaw.
Niedaleko placu zabaw w parku Sielec znajduje się także siłownia pod gołym niebem. Dzięki niej każdy może pod gołym niebem na świeżym powietrzu poprawić swoja sprawność i zadbać o kondycję.

park sielec sosnowiec

Cały park oferuje wiele rozmaitych atrakcji, spacerowicze z pewnością musza wiedzieć wszystkie zakątki parku i odkryć wszystkie jego atrakcje. Na bardziej aktywnych czeka też kilka stanowisk do tenisa stołowego oraz betonowy profesjonalny skatepark. Wszystko to usytuowano pomiędzy urokliwymi ścieżkami wijącymi się wśród drzew. Okolica jest cicha i spokojna, dużo zieleni sprawia, że to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

sosnowiec dla dzieci

plac zabaw swielec

plac zabaw w sosnowcu

sosnowiec dla dzieci

Plac zabaw w Parku Sieleckim w Sosnowcu na mapie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *